România debutează în Liga Națiunilor – Programul tricolorilor lui Edi Iordănescu: Cine transmite meciurile primei reprezentative

2 iunie 2022  |  13:39  |  👁 121 Vizualizari


Naţionala de fotbal a României va evolua în Grupa a 3-a în Liga B a ediţiei din 2022-2023 a Ligii Naţiunilor, alături de Bosnia și Herţegovina, Finlanda şi Muntenegru.

Meciurile României din 2022 vor avea loc în trei ferestre internaţionale (naționala României va juca câte două partide în fiecare), în perioada 2-8 iunie, 8-14 iunie, respectiv 22-27 septembrie.

Cum arată programul României în Liga Națiunilor și cine transmite meciurile

4 iunie 2022

Muntenegru – România (ora 21:45, Live pe Primasport)

7 iunie 2022

Bosnia și Herțegovina – România (21:45, Live pe Antena 1)

11 iunie 2022

România – Finlanda (21:45, Live pe Antena 1)

14 iunie 2022

România – Muntenegru (21:45, Live pe Primasport)

23 septembrie 2022

Finlanda – România (21:45)

26 septembrie 2022

România – Bosnia și Herțegovina (21:45).

*Meciurile vor fi LiveText pe Hotnews.ro.

Lotul convocat de Edi Iordănescu pentru meciurile din Liga Națiunilor

Portari: Florin Niță (Sparta Praga, Cehia; 15 covocări/0 goluri înscrise), Marian Aioani (Farul Constanța, 0/0), Horațiu Moldovan (FC Rapid 1923, 0/0), Ștefan Târnovanu (FCSB, 0/0)

Fundași: Andrei Rațiu (Huesca, Spania; 6/0), Cristian Manea (CFR Cluj, 16/2), Adrian Rus (Fehervar, Ungaria; 12/0), Iulian Cristea (FCSB, 3/0), Virgil Ghiță (KS Cracovia | Polonia, 1/0), Vlad Chiricheș (Sassuolo, Italia; 71/0), Andrei Burcă (CFR Cluj, 9/0), Nicușor Bancu (Universitatea Craiova, 23/1), Mario Camora (CFR Cluj, 7/0), Marius Ștefănescu (Sepsi OSK, 0/0)

Mijlocași: Deian Sorescu (Rakow Czestochowa, Polonia; 5/0), Alexandru Cicâldău (Galatasaray, Turcia; 22/3), Darius Olaru (FCSB, 3/0), Alexandru Maxim (Gaziantep F.K., Turcia; 52/6), Sergiu Hanca (KS Cracovia, Polonia; 5/0), Florin Tănase (FCSB, 11/1), Octavian Popescu (FCSB, 2/0), Nicolae Păun (Sepsi OSK, 0/0), Valentin Mihăilă (Atalanta, Italia; 7/1), Alexandru Mitriță (PAOK Salonic, Grecia; 17/3), Alexandru Crețu (Universitatea Craiova, 5/0), Răzvan Marin (Cagliari, Italia; 37/2), Marius Marin (Pisa, Italia; 3/0)

Atacanți: Denis Alibec (Atromitos, Grecia; 23/2), Andrei Ivan (Universitatea Craiova, 15/1), George Pușcaș (Pisa, Italia; 27/8).

SURSAhttps://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-25595512-nationala-fotbal-romania-program-liga-natiunilor-transmisiunitv-edi-iordanescu-muntenegru-bosnia-hertegovina-finlanda.htm

Distribuie:

Ne puteti gasi si pe Facebook!

Dati-ne un LIKE si fiti la curent cu ultimele articole.