Roland Garros: Programul zilei a 2-a cu Bogdan și Begu, Nadal, Djokovic, Swiatek și Răducanu

23 mai 2022  |  13:28  |  👁 250 Vizualizari


Meciurile vor începe la ora 12:00 (ora României), cu câteva partide cu adevărat interesante în cadrul turneului WTA. Naomi Osaka o va înfrunta pe Amanda Anisimova, care a fost semifinalistă la Paris.

Bianca Andreescu și Victoria Azarenka vor juca, de asemenea, la amiază. Puțin mai târziu, va evolua și campioana în exercițiu Barbora Krejcikova, în primul ei meci după foarte mult timp, după ce a suferit o accidentare la cot.

Anett Kontaveit va avea un test dificil împotriva Ajlei Tomljanovic, iar Emma Răducanu o va înfrunta pe Noskova, un talent în ascensiune, de doar 17 ani.

Ana Bogdan debutează și ea în compania Viktoriei Azarenka, cap de serie numărul 15, cele două fiind la prima confruntare.

În sesiunea de seară va evolua și Irina Begu, care o întâlnește pe italiana Jasmine Paolini (55 WTA), românca având avantaj 2-1 în confruntările directe.

Programul zilei a doua de la Roland Garros 2022:

ATP

12:00 Krajinovic F. – Opelka R.

12:00 Rodriguez Taverna S. – Fritz T.

12:00 Tabilo A. – Gojo B.

13:30 Basilashvili N. – Cressy M.

13:30 Evans D. – Cerundolo F.

13:30 Lajovic D. – Baez S.

13:30 Nakashima B. – Majchrzak K.

13:30 Norrie C. – Guinard M.

13:30 Wawrinka S. – Moutet C.

15:00 Balazs A. – Cilic M.

15:00 McDonald M. – Agamenone F.

15:30 Fucsovics M. – Blancaneaux G.

15:30 Gombos N. – Cachin P.

15:30 Kecmanovic M. – Etcheverry T. M.

15:30 Molcan A. – Coria F.

15:30 Ymer M. – Duckworth J.

16:00 Thompson J. – Nadal R.

17:00 Garin C. – Paul T.

17:00 Harris L. – Gasquet R.

17:00 Korda S. – Millman J.

17:00 Martinez P. – Laaksonen H.

17:00 Paire B. – Ivashka I.

17:00 Rinderknech A. – Bublik A.

22:00 Djokovic N. – Nishioka Y.

WTA

12:00 Andreescu B. – Bonaventure Y.

12:00 Anisimova A. – Osaka N.

12:00 Azarenka V. – Bogdan A.

12:00 Bondar A. – Kvitova P.

12:00 Dodin O. – Petkovic A.

12:00 Grammatikopoulou V. – Saville D.

12:00 Trevisan M. – Dart H.

12:00 Zanevska M. – Zheng Q.

13:00 Swiatek I. – Tsurenko L.

13:30 Riske A. – Yastremska D.

13:30 Watson H. – Jacquemot E.

14:00 Jeanjean L. – Parrizas-Diaz N.

14:00 Kovinic D. – Samsonova L.

14:00 Schmiedlova A. K. – Kucova K.

14:30 Parry D. – Krejcikova B.

15:30 Kerber A. – Frech M.

15:30 Kontaveit A. – Tomljanovic A.

15:30 Noskova L. – Raducanu E.

15:30 Zhu L. – Kudermetova V.

17:30 Alexandrova E. – Minnen G.

17:30 Begu I. – Paolini J.

17:30 Keys M. – Kalinskaya A.

17:30 Rus A. – Rybakina E.

17:30 Volynets K. – Golubic V.

Meciurile vor începe la ora 12:00 (ora României), cu câteva partide cu adevărat interesante în cadrul turneului WTA. Naomi Osaka o va înfrunta pe Amanda Anisimova, care a fost semifinalistă la Paris.

Bianca Andreescu și Victoria Azarenka vor juca, de asemenea, la amiază. Puțin mai târziu, va evolua și campioana în exercițiu Barbora Krejcikova, în primul ei meci după foarte mult timp, după ce a suferit o accidentare la cot.

Anett Kontaveit va avea un test dificil împotriva Ajlei Tomljanovic, iar Emma Răducanu o va înfrunta pe Noskova, un talent în ascensiune, de doar 17 ani.

Ana Bogdan debutează și ea în compania Viktoriei Azarenka, cap de serie numărul 15, cele două fiind la prima confruntare.

În sesiunea de seară va evolua și Irina Begu, care o întâlnește pe italiana Jasmine Paolini (55 WTA), românca având avantaj 2-1 în confruntările directe.

Pe tabloul masculin, ziua începe cu doi americani, Fritz și Opelka.

Cam Norrie este, de asemenea, pe terenuri, după o scurtă revenire de la titlul de la Lyon Open. Rafael Nadal își începe campania împotriva lui Jordan Thompson, Novak Djokovic fiind rezervat pentru meciul de seară de la ora 21:00 CET. Consultați programul complet mai jos.

SURSAhttps://www.dcnews.ro/roland-garros-programul-zilei-a-2-a-cu-bogdan-si-begu-nadal-djokovic-swiatek-si-raducanu_871785.html

Distribuie:

Ne puteti gasi si pe Facebook!

Dati-ne un LIKE si fiti la curent cu ultimele articole.