26 de elevi din Prahova s-au calificat la Olimpiada Națională de Matematică

6 aprilie 2022  |  08:53  |  👁 211 Vizualizari


Din lotul județului Prahova fac parte 14 copii de la Colegiul Național “Mihai Viteazul” Ploiești, 10 de la Colegiul Național “Ion Luca Caragiale” Ploiești, unul de la Liceul “Carol I” Plopeni și unul de la Școala Spectrum, astfel:

1 PREDA ANDREI 5 25.00 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
2 GEORGESCU LUCA 5 18.00 COLEGIUL NAȚIONAL „ION LUCA CARAGIALE”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
3 PETCU MIRCEA 6 14.50 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
4 FACA  NATALIA 6 14.00 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
5 ANGELIAN ANDREI 7 18.00 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
6 VLAD MATEI ALEXANDRU 7 17.00 COLEGIUL NAȚIONAL „ION LUCA CARAGIALE”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
7 BADOIU RADU GABRIEL 7 15.00 COLEGIUL NAȚIONAL „ION LUCA CARAGIALE”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
8 RUSIȘORU CRISTI 7 15.00 LICEUL „CAROL I „, ORAȘUL PLOPENI
9 PUȘCAȘU ALESSIA MARIA 8 22.00 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
10 DUCA ANA-MARIA 8 22.00 COLEGIUL NAȚIONAL „ION LUCA CARAGIALE”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
11 TOADER DAVID-ȘTEFAN 8 20.00 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
12 SAVU ŞTEFAN CĂTĂLIN 8 17.00 COLEGIUL NAȚIONAL „ION LUCA CARAGIALE”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
13 GILIE DAVID FLORIN 8 16.50 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
14 MILITARU  MIHAI 8 15.00 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
15 DIACONESCU ALEXANDRU-TASHI-TSERING 9 24.50 ȘCOALA GIMNAZIALĂ INTERNAȚIONALĂ „SPECTRUM” PLOIEȘTI
16 POPESCU DARIA 9 17.50 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
17 MANTA MIHAI 10 15.50 COLEGIUL NAȚIONAL „ION LUCA CARAGIALE”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
18 PREDESCU SEBASTIAN-ION 10 14.00 COLEGIUL NAȚIONAL „ION LUCA CARAGIALE”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
19 DUMITRACHE EMILIA LARISA 11 24.00 COLEGIUL NAȚIONAL „ION LUCA CARAGIALE”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
20 NEGOITA ANA 11 20.00 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
21 TAGA STEFAN 11 20.00 COLEGIUL NAȚIONAL „ION LUCA CARAGIALE”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
22 PETRE STEFAN 11 17.00 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
23 MARINESCU MIHNEA-IONUT 12 14.00 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
24 ZAMFIR COSMIN-MARIAN 12 14.00 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
25 OPREA ALEXANDRU GEORGIAN 12 13.00 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
26 COZMA ANDREI 12 12.00 COLEGIUL NAȚIONAL „ION LUCA CARAGIALE”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
Distribuie:

Ne puteti gasi si pe Facebook!

Dati-ne un LIKE si fiti la curent cu ultimele articole.