Cum arată acum Bodo de la Proconsul după ce a slăbit aproape 50 de kilograme. Transformarea i-a surprins pe fani

26 iunie 2026  |  20:05  |  👁 24 Vizualizari


Bodo, solistul trupei Proconsul, continuă să atragă atenția după transformarea fizică prin care a trecut în ultimele luni. Artistul a reușit să slăbească aproximativ 46 de kilograme, iar schimbarea este vizibilă. Dacă mulți dintre admiratorii săi l-au felicitat pentru ambiție, au existat și persoane care au criticat noua sa înfățișare.

Aflat în vacanță în Grecia, cântărețul a decis să răspundă comentariilor primite și a transmis un mesaj pe rețelele de socializare.

Transformarea lui Bodo vine după o perioadă în care artistul s-a confruntat cu mai multe probleme de sănătate și a hotărât că este momentul să își schimbe stilul de viață.

Mesajul transmis celor care i-au criticat aspectul

În timpul vacanței petrecute în Grecia, Bodo a publicat o fotografie în care apare zâmbitor și a profitat de ocazie pentru a le răspunde celor care au comentat schimbarea sa fizică.

Artistul a ales să transmită mesajul într-o notă optimistă.

„Neața din însorita Elada! Mesaj pentru hateri: decât gras și frumos, mai bine slab și frumos! Și sănătos! Vă îmbrățișez pe toți! Zi binecuvântată să aveți!”, a scris Bodo pe pagina sa de Facebook.

Mesajul a fost apreciat de numeroși urmăritori, care l-au felicitat pentru rezultatele obținute și pentru faptul că a ales să își prioritizeze sănătatea.

A slăbit de la 142 la 96 de kilograme

Bodo a povestit anterior că a luat decizia de a slăbi după ce s-a confruntat cu probleme medicale, inclusiv un infarct și apnee în somn.

Artistul spune că, înainte de transformare, cântărea 142 de kilograme, iar în prezent a ajuns la 96 de kilograme.

El consideră că schimbarea stilului de viață i-a adus numeroase beneficii, atât din punct de vedere fizic, cât și psihic.

„De la 142 kg la 96 kg. De la apnee în somn la somn de bebeluș. De la cântat cu seriozitate la cântat cu excelență. De la nu mai pot la energie cât pentru două zile. De la deznădejde la poftă de viață. De la pastile pentru inimă la vitamine”, a transmis artistul.

Mai multe pentru tine

Schimbarea care i-a redat energia

În mesajul publicat anterior, Bodo a vorbit și despre alte schimbări pe care le-a observat după ce a slăbit.

Artistul spune că a trecut de la haine măsura XXXL la măsura L și că are acum mai multă energie pentru activitățile zilnice și pentru proiectele profesionale.

Totodată, acesta a ținut să îi mulțumească soției sale pentru sprijinul oferit în tot acest proces.

„De la haine XXXL la L. De la oboseală continuă la chef de drumuri și proiecte. De la supraviețuire la viață trăită cu bucurie. Și cel mai frumos? De la o soție iubitoare la aceeași soție iubitoare, care a fost și este lângă mine. Mulțumesc lui Dumnezeu pentru iubirea Lui”, a mărturisit Bodo.

Distribuie:

Ne puteti gasi si pe Facebook!

Dati-ne un LIKE si fiti la curent cu ultimele articole.