În cadrul emisiunii „Furnicuțele”, prezentată de Denise Rifai la Antena 1, comediantul Radu Bucălae a mărturisit motivul pentru care nu își dorește copii.
Radu Bucălae este însurat cu soția lui, Alexandra, din 2019, dar se cunosc din 2016.
Comediantul a fost sincer în fața lui Denise Rifai și a declarat că îi este teamă să devină părinte.
„Mi-e frică că n-o să pot să mă ridic la nivelul de sacrificiu pe care l-au făcut ai mei.”, a transmis Radu Bucălae atunci când a fost întrebat care este cel mai mare regret al său, potrivit Antena1.
Cu toate acestea, Radu Bucălae își aduce cu bucurie și nostalgie de anii copilăriei. Artistul de comedie a declarat că a rămas prieten bun cu un singur băiat din copilăria sa, care a fost și el invitat în platoul emisiunii „Furnicuțele”, prezentată de Denise Rifai.
De asemenea, Radu a mai povestit despre bunicul său, care a fost medic veterinar și i-a inspirat un moment artistic în spectacolele lui: acela de a imita animalele.
Dacă nu ar mai putea face comedie, iar locul său de muncă ar fi cu totul altul, Radu Bucălae a mărturisit că s-ar vedea într-o depresie continuă. I-ar plăcea totuși să ajute oamenii în orice mod ar putea și i-ar reuși, spunând că are nevoie constantă de validare că face ceea ce trebuie în viață.
Mai multe pentru tine
„Cred că aș începe să ajut oamenii în diverse moduri în care pot. Am nevoie de confirmare constantă, să primesc recunoștința oamenilor, în orice formă.”, a declarat Radu Bucălae la proba Lucrare de control de la Furnicuțele.
Actorul a mai precizat că nu are niciodată motive să fie gelos și nici posesiv pe soția lui, Alexandra. Cei doi s-au cunoscut în urmă cu 10 ani, la filmarea unei reclame, însă nu a fost dragoste la prima vedere.
Dati-ne un LIKE si fiti la curent cu ultimele articole.