Ilona Brezoianu a devenit mamă pentru prima dată în luna noiembrie, iar acest nou rol o face foarte fericită. Recent, actrița a făcut declarații despre bebelușul ei și a dezvăluit că acesta se confruntă cu o problemă foarte des întâlnită la nou-născuți.
Ilona Brezoianu este o mamă fericită și își dedică tot timpul copilului ei. Actrița este foarte implicată în creșterea băiatului, iar cel mai mare sprijin pe care îl are este soțul ei, Andrei, dar și familia, care o ajută în această perioadă unică.
Ilona Brezoianu a dezvăluit că își duce copilul la ședinte de kinetoterapie, astfel că fanii au fost curioși să afle care este motivul.
Actrița a mărturisit că bebelușul ei s-a născut cu o afecțiune foarte des întâlnită, și anume torticolis, din cauza căreia are o poziție greșită a gâtului. Acest lucru se corectează, însă, foarte ușor prin terapie.
De asemenea, copilul Ilonei Brezoianu s-a născut cu o mică problemă la tălpi, din cauza poziției pe care a avut-o în burtă, înainte să vină pe lume. Actrița a luat măsuri și a decis să își ducă băiatul la un specialist, pentru a se asigura că va avea cea mai bună dezvoltare fizică.
Ilona Brezoianu a mărturisit că nu a avut probleme din punct de vedere emoțional după naștere și nu s-a confruntat cu depresia postnatală, așa cum se întâmplă în cazul multor proaspete mămici. Actrița a dezvăluit, însă, că a trecut, într-adevăr, prin câteva perioade mai delicate.
”Doar baby blues în primele săptămâni, de la hormoni, în rest sunt ok”, a declarat Ilona Brezoianu.
Dati-ne un LIKE si fiti la curent cu ultimele articole.