O unitate de terapie intensivă mobilă a ajuns la Spitalul Județean Ploiești
26 iunie 2020 | 14:10 | 👁 523 Vizualizari
O unitate mobilă de Terapie Intensivă a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Ploiești. Capacitatea este de 12 locuri, toate prevăzute cu ventilatoare. Unitatea va fi folosită, temporar, în tratarea pacienților confirmați cu COVID-19
Distribuie:
Ne puteti gasi si pe Facebook!
Dati-ne un LIKE si fiti la curent cu ultimele articole.