Cum s-a transformat relația de prietenie a Ancăi Țurcașiu și a lui Călin Șerban în iubire: „După ce m-a atins, am luat-o de mână și i-am spus: ”

23 iunie 2026  |  10:05  |  👁 36 Vizualizari


Discuția dintre Anca Țurcașiu și Călin Șerban, purtată în emisiunea „Furnicuțele”, a adus în fața publicului o poveste emoționantă despre o relație care a evoluat firesc, dintr-o prietenie de lungă durată într-o legătură sentimentală profundă. Cei doi au rememorat momentele-cheie care le-au schimbat complet dinamica relației, vorbind deschis despre întâlniri, emoții și decizii luate spontan.

Anca Țurcașiu a povestit la „Furnicuțele” cum s-a transformat prietenia lor în iubire, rememorând începuturile relației și modul în care aceasta s-a consolidat în timp: „Ne știam de 20 de ani și am rămas în relații de foarte bună prietenie. Astfel încât, el fiind brașovean, de fiecare dată când ajungeam în Brașov cu unul dintre spectacolele mele, îl sunam și îi spuneam: <Călin, vrei să vii la spectacol?>. Și el spunea da, de fiecare dată a venit cu buchete de flori, dar la revedere, la revedere. Apoi, într-un an am fost invitată să cânt undeva la munte și am luat împreună cu niște prieteni de-ai mei o cazare chiar în Piața Sfatului, eu știam că el locuiește chiar în Piața Sfatului, și le-am spus prietenilor mei că, dacă tot stăm câteva zile la Brașov, eu am un prieten foarte bun aici care ar putea să ne plimbe prin Brașov.”

Revederea din Piața Sfatului: momentul care a schimbat totul

Călin a povestit apoi momentul revederii lor, care a avut loc în centrul Brașovului, într-o scenă încărcată de emoție: „Ne-am întâlnit, am mers ușor în Piața Sfatului. Eram în curtea Bisericii Negre. Am ieșit din curte, ne-am văzut așa de la 20–30 de metri, am început să măresc pasul și chiar să alergăm. Ne-am luat în brațe, am învârtit-o. A fost ceva fantastic.

Mai multe pentru tine

Anca Țurcașiu a completat povestea, vorbind despre reacția celor din jur și despre felul în care a trăit acel moment fără rețineri:

Deci, am alergat unul către celălalt, niciodată nu mai făcusem asta. Asta nu a fost nimic. Prietenii mei cu care eram îmi spuneau: <măi, te vede cineva, îți face cineva vreo poză>, iar eu spuneam: <și ce dacă, e prietenul meu de o viață>”.

Gestul decisiv al lui Călin

După acest moment, relația lor a început să se schimbe, iar Călin a descris pasul decisiv pe care l-a făcut:

I-am oferit brațul, după ce m-a atins, am luat-o de mână și i-am spus: <gata, nu-ți mai dau drumul>

La scurt timp, cei doi au realizat că legătura dintre ei depășea granițele prieteniei, așa cum a explicat Anca Țurcașiu:

E o chimie între noi și ne-am dat seama că este mult mai mult decât poate să fie o prietenie, iar peste 2 zile el a venit la București și de atunci nu ne-am mai despărțit”.

Distribuie:

Ne puteti gasi si pe Facebook!

Dati-ne un LIKE si fiti la curent cu ultimele articole.