De ce a ales Sânziana Buruiană litoralul bulgăresc pentru ultima vacanță cu fetițele? „E benzina mai ieftină, la noi e bătaie de joc! Azi iese lumea în stradă de la mizeriile ăstora!”

3 iunie 2026  |  13:10  |  👁 42 Vizualizari


Sânziana Buruiană tocmai s-a întors din vacanța de Rusalii petrecută pe litoralul bulgăresc, mai precis în stațiunea Nisipurile de aur. Vedeta a făcut plinul pe drumul spre casă la ieșirea din Bulgaria, căci acolo benzina e mult mai ieftină ca în România! 

Fetițele Sânzianei Buruiană au făcut prima baie în mare pe acest an

Sânziana Buruiană a plecat cu tot familionul să se distreze de Rusalii la Nisipurile de aur. Fetițele ei, Antonia și Izabela, s-au bălăcit în voie și au făcut  și prima baie în Marea Neagră deși apa este destul de rece în această perioadă. 

„Noi am fost la bulgari, la Nisipurile de aur, și acolo când ieșea soarele când mai ploua. Fetele s-au distrat însă, s-au bălăcit, deși era rece apa și au făcut și prima baie pe anul acesta. Vrem să repetam experiența și să mergem și luna viitoare tot la Nisipuri”, a povestit blonda, pentru Click!

„E mai ieftină benzina la bulgari decât la noi! Am făcut plinul la ei”

Fostă asistentă de televiziune a rămas impresionată plăcut de prețul mic la benzină și motorină practicat de vecinii bulgari. 

„La ei benzina e foarte ieftină, lei litrul de motorină în vreme ce la noi e aproape 10. E bătaie de joc la noi! De ce la ei se poate să fie benzina ieftină  și la noi nu? Nu suntem cu toți în UE?

Nouă ne pun ăștia taxe și avem cele mai mari prețuri și, când e vorba să fim plătiți, suntem plătiți mai puțin având în vedere salariul mediu din  noastră! Să fie și taxele, și benzina la fel după posibilitățile țării, nu la noi să crească și la alții nu!

Și în Ungaria cât am stat am văzut că pentru ungurii lor era preț mai mic la benzinărie. Ei au un președinte care ține cu poporul, acolo politicienii se zbăteau pentru popor. La noi, azi iese lumea în stradă pentru că vor să le mai taxeze din salarii. Noi dăm bani la alții, dăm bani la război!

Când am ieșit din Bulgaria am mai făcut odată plinul să avem rezerve”, a precizat Sânzi indignată, pentru Click!

La ce concert au ajuns direct de la mare? 

Blonda și-a dus fetițele pe 1 iunie și la concert, unde s-au distrat de minune. 

„Am plecat de 1 iunie mai devreme de la mare ca să ajung cu cea mică, cu Antonia, la concert. Nu am mai trecut nici pe acasă numai să ajungem la timp să prindem concertul lui Isilent, care a fost ceva exploziv cu 4000 de oameni”, a mai povestit Sânziana Buruiană, în exclusivitate pentru Click!

Distribuie:

Ne puteti gasi si pe Facebook!

Dati-ne un LIKE si fiti la curent cu ultimele articole.