Ca în fiecare an, Chef Cătălin Scărlătescu (53 de ani) își face plăcerea și a plecat din nou pe barcă, în Grecia.
Scărlătescu este alături de încă doi prieteni, deci, în total, trei bucătari pe o barcă. Cu toții și-au făcut provizii așa că le-au arătat frigiderul și internauților. Acesta este plin de mâncare, dar și de băutură, astfel încât cei trei prieteni bucătari nu vor avea timp deloc să se plictisească.
Încă din portul grecesc a început deja distracția pentru juratul de la MasterChef care juca table cu o poftă de zile mari și se distra alături de amicii săi.
„Ne pregătim să plecăm din Alimos și am vrut să vedeți cum arată un frigider de pe o barcă unde avem 3 bucătari: Chef Cătălin Scărlătescu, Răzvan Covaci și Puiu Leder”, așa sună postarea de pe pagina de Instagram a școlii de sailing și expediții nautice alături de care merge vedeta PROTV în aventura pe barca din Grecia.
Așa cum se face în rândul influencerilor și al vedetelor adevărate, Chef Scărlătescu și-a propus să facă și el un daily vlog cu aventura de pe barca din Grecia. Și a început deja să posteze.
„Înainte să pleci pe barcă, trebuie să treci prin piață! Abia aștept să urc pe barcă!”, a mai povestit Cătălin Scărlătescu postând imagini cu el din piață în timp ce cumpără pește proaspăt și creveți. Și dorința i-a fost repede îndeplinită, căci imediat ce s-a văzut pe barcă, Scărlă a și pregătit o tavă de Shakshouka cu pește pe care a și postat-o pentru pofticioșii de pe rețelele de socializare.
Pentru că e Grecia e vorba de mult pește așa că cei trei bucătari fac schimb de experiență, gusturi și arome și se mai opresc din când în când și la câte un restaurant bun din port.
Cătălin Scărlătescu adoră să călătorească și chiar începutul acestui an l-a prins foarte departe de casă. Celebrul chef a stat două luni într-o vacanță îndepărtată în care a trecut prin mai multe țări.
„A fost greu, 58 de zile în vacanță (râde). A fost Republica Dominicană, Mexic, Panama, Peru, Chile, Argentina, Brazilia, și Zanzibar. Acasă e cel mai frumos! Și aici e tot vacanță până prin mai, când începe munca. Din luna mai începem să muncim la noul sezon MasterChef de la PROTV.
Mai multe pentru tine
Până în luna mai mă pregătesc. Am fost într-o vacanță în care am fost pe relaxare, am stat la soare, de la o vârstă trebuie doar să te odihnești. După vacanța asta chiar vreau să muncesc. Dar o să mai fac niște minivacanțe până începe treaba„, ne-a declarat Chef Cătălin Scărlătescu, pe la sfârșitul lunii februarie, foarte relaxat după vacanța lui de 58 de zile.
Dati-ne un LIKE si fiti la curent cu ultimele articole.