Rezultatele concursului de proiecte pentru finanţare nerambursabilă din fondurile Consiliului Judeţean Prahova

Domeniul Cultură și Învățământ

1. Asociația Alianța Franceză Ploiești, „Dezvoltăm competențe, Ne implicăm în comunitate” – Admis
2. Asociația centrul european pentru politici educaționale și formare interdisciplinară – Interedu – Ploiești, Prahova, “Teatru la noi în sat” – Admis
3. Asociația Viitorul Tinerilor, “Spune nu fenomenului de bullyng” – Admis
4. Asociația Împreună pentru Aluniș, “Când iubirea de țară poartă cu mândrie IE românească” – Admis
5. Protoeria Ploiești, “Tabără culturală pentru copiii defavorizați din Județul Prahova” – Admis
6. Asociația ARCHE, București “Talk Garden” – Admis
7. Asociația Folclorică Doina Prahovei, „Reîntoarcerea la tradiții – Prahova mândră grădină!” – Admis
8. Fundația Cantacuzino Florești, „Explorăm arta, cultura și creativitatea la domeniul Cantacuzino Florești” – Respins
9. Asociația Uniunea Democrată a Romilor din România – Florești Prahova, “Fii pregătit pentru viitor! Abilități de viață” – Respins
10. Asociația Folclorică Valea Prahovei, „Folclor prahovean din neam în neam” – Respins
11. Asociația de Sprijin și Binefacere România -Ploiești Prahova, „Educație prin Istorie Românească în an centenar” – Respins

Domeniul Sănătate

1. Asociația Diabeticilor din Prahova – Ploiești, „Prahova Spune DA pentru sănătatea TA!” – Admis
2. Asociația pacienților oncologici – România (APOR), „Timpul nu așteaptă! Tu, ce aștepți?” – Admis
3. Protoieria Ploiești Nord, „Donează sânge! Salvează o viață” – Admis
4. Asociația Uniunea Democrată a Romilor din România – Florești, Prahova, “Vrem respect!” – Admis

Domeniul Social

1. Fundația Bucuria Ajutorului -Filiala Urlați, „O școală cât o vară și un an școlar cât o vacanță” – Admis
2. Organizația Umanitară Concordia, „Integrare socială pentru copiii aflați în situații de dificultate” – Admis

Domeniul Tineret

1. Fundația Cantacuzino Florești, „Dezvoltarea voluntariatului la Fundația Cantacuzino Florești” – Admis
2. Asociația Viitorul Tinerilor, “Voluntariat pentru dezvoltare” – Admis

Domeniul Sport de performanță

1. Puiu Simona, “Grație și performanță prin gimnastică ritmică” – Admis
2. CS Aurora Băicoi, „Drumul spre performanță” – Admis
3. Club Sportiv PETROLUL PLOIEȘTI, “Susținerea și dezvoltarea scrimei în Prahova” – Admis
4. Asociația Județeană de Handbal Prahova, “Campionatul Județean minihandbal și juniori IV fete și băieți” – Admis
5. Clubul sportiv Școala de fotbal Emil Costea, “Dezvoltarea durabilă în mediul rural a activității sportive în cadrul clubului sportiv scoala de fotbal Emil Costea – Fotbal pentru toți copii” – Admis
6. Asociația Club Sportiv Muntenia Blejoi, „O echipă, o familie!” – Admis
7. Asociația Club Sportiv Prahova Ploiești, „Prahova Ploiești revine în fotbalul mare” – Respins

Domeniul Sportul pentru toți

1. Acociația Liga Studenților din Centrul Universitar Ploiești, „Campionatul național de fotbal UNSR 2019” – Admis
2. Asociația Club sportis ISORTS Ploiești, „Hai să te îndrăgostești de sport” – Admis
3. Asociația “Întoarce-te la Sport”, “Comunitate, hai la mișcare!” – Admis
4. Liga Minifotbal, “Campionatul Județean de minifotbal 2019” – Respins

Related posts

Leave a Comment

2 × 2 =