Cazurile de infectare cu SARS CoV-2 în județul Prahova sunt în creștere, iar în ultimele două zile, șapte persoane și-au pierdut viața din cauza complicațiilor apărute.
În urma înregistrării crescute a numărului de cazuri confirmate și de persoane care și-au pierdut viața din cauza COVID-19, la nivelul județului Prahova, Președintele Consiliului Județean Prahova Bogdan Toader a postat un mesaj prin care îndeamnă prahovenii să fie prudenți și să respecte în continuare măsurile impuse de autorități.
Din păcate, Prahova se află, oficial, pe o pantă ascendentă a numărului de cazuri confirmate cu noul coronavirus!⚠️ În…
Publicată de Bogdan Toader pe Luni, 6 iulie 2020
Dati-ne un LIKE si fiti la curent cu ultimele articole.