13 aprilie 2021 | 06:15 | 👁 374 Vizualizari
Criză de medici în Prahova. Oamenii nu se pot vaccina! Apelul Prefecturii Prahova
-
Aproape 700 de persoane așteaptă deschiderea centrului de vaccinare din Ciorani
-
3 fluxuri noi pentru Astra-Zeneca și alte 10 pentru vaccin Pfizer, operaționalizate în această săptămână
Instituția Prefectului județului Prahova face, din nou, un apel către medici pentru a se alătura acestei campanii de vaccinare, având posibilitatea de a câștiga venituri suplimentare care pot ajunge până la 15.000 lei/lunar.
Aproape 700 de persoane deja înscrise pentru vaccinarea anti COVID-19 pe lista centrului de la Ciorani, precum și populația din unitățile administrativ teritoriale învecinate sunt, momentan, în imposibilitatea de a se imuniza pentru că este criză de medici. Deși autoritățile județene și locale au făcut toate demersurile premergătoare deschiderii centrului de aici, criza de medici specialiști împiedică operaționalizarea acestuia.
Cei interesați sunt rugați să apeleze numărul de telefon 0753.930.252, pus la dispoziție de către Instituția Prefectului județului Prahova pentru a sprijini autoritățile locale.
13 noi fluxuri de vaccinare
Până la soluționarea situației de la Ciorani, în această săptămână, în Prahova, 13 noi fluxuri de vaccinare vor fi deschise în cadrul celei de-a III-a etape de imunizare împotriva noului coronavirus.
Primele trei noi fluxuri au fost operaționalizate astăzi, 12 aprilie, în centrele din Florești, Valea Călugărească și Păulești, unde este administrat vaccin al companiei Astra Zeneca. În data de 13 aprilie, vor fi deschise zece noi fluxuri pentru vaccinul Pfizer în centre din Ploiești, Câmpina, Urlați, Brazi, Filipeștii de Pădure, Brebu, Breaza, Berceni și Măneciu
Ne puteti gasi si pe Facebook!
Dati-ne un LIKE si fiti la curent cu ultimele articole.